• Hesap Oluştur
 • Oturum Aç

STANDART ARAÇ ÇUBUĞU-3

kara_kutu    0

  • avatar

  kara_kutu  04-01-2016, Saat: 11:41

  Kredi:
  #1
  Yeni Sayfa: Ctrl-N: Yeni –boş- bir belge açar.

  Aç: Ctrl-O: (Eskiden yazılmış bir dosyayı daha sonra açmak için)
  Kaydetme: Ctrl-S / Shift-F12: (Yazılmış dosyayı, dosya ismi vererek kaydetmek için; 2. Kaydedilmiş dosya üzerinde değişiklik yaptıktan sonra değişiklikleri de kaydetmek için)
   
  Yazdırma: Ctrl-P: (Hazırlanan dosyanın yazıcıdan çıktısını almak için)
   
  Kopyalama: Ctrl-C: (Seçilen alanı –karartılan alanı- belleğe kopyalamak için kullanılır. Kopyalama: Seçilen alan silinmez. Yerinde kalır. İkinci bir kopyasını yapmak için kullanılır.)
   
   
  Kesme: Ctrl-X  / Shift-Delete: (Seçilen alanı –karartılan alanı- belleğe alır. Kopyalama: Seçilen alan silinir.)
   
  Yapıştırma: Ctrl-V /  Shift Insert: Kopyalanan veya kesilen alanı, belge içinde gidilen yere yazar.
   
  Biçim Boyayıcısı: Ctrl-Shift-C: Bir paragrafın biçimini diğer paragraflara uygulamak için kullanılır. Paragraf seçilir. Biçim boyayıcısı simgesi üzerine basılır. Sonra uygulama yapılacak paragraf üzerine gidilir. Paragraf seçilerek biçimin uygulanması sağlanır. 1. Biçim boyayıcısına bir kez tıklanırsa işlem bir kez uygulanır. Sonra normal duruma geçilir. 2. Biçim boyayıcısı üzerine çift tıklanırsa işlem birden çok paragrafa uygulanabilir. Biçim boyayıcısından kurtulmak için ESC tuşuna veya herhangi bir tuşa basılır.
  Geri Al: Ctrl-Z: En son yapılan işlemi geri almak için kullanılır. Birden fazla basılırsa önceki işlemleri de geri alır.
   
  İleri Al: Geri alınan işlemi, yeniden uygulamak için kullanılır. Geri alma işlemi yapılmadan ileri alma işlemi yapılamaz.
   
  Tablo Ekle: Belgeye tablo eklemek için kullanır. Seçilen alan kadar tablo oluşturur. Yandaki şekilde 2 satır x 3 sütunlu bir tablo oluşturur.
   
   
  Sütunlar: Sayfayı birden fazla sütuna ayarlamak için kullanılır. Sayfanın tümü sütunlara bölünecekse seçim yapmadan, sayfanın bir kısmı sütunlara bölünecekse seçim yapıldıktan sonra sol taraftaki Sütunlar simgesi seçilir. Sağ tarafta bulunan pencere gözüktükten sonra kaç sütun olacağı belirlenir.
  VvXn7P.jpg
  Beğeni


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  BIÇIMLENDIRME ARAÇ ÇUBUĞU kara_kutu 0 899 04-01-2016, Saat: 11:42
Son Yorum: kara_kutu
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: