• Hesap Oluştur
 • Oturum Aç

Van Gölü Fotoğrafı, NASA'nın Fotoğraf Yarışmasında Finalde

TDT    0

  • avatar

  TDT  07-04-2021, Saat: 01:23

  Kredi:
  #1
  Van Gölü Fotoğrafı, NASA'nın Fotoğraf Yarışmasında Finalde

  NASA, her yıl gerçekleştirdiği "Dünya Turnuvası" isimli fotoğraf yarışmasının yarı finaline geçiş yapıldığını duyurdu. Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü ise bu yarışmanın finalinde yer alıyor. Dileyen herkesin katılabildiği final, 12 Nisan'a kadar devam edecek.


  NASA, 8 Mart'ta Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilmiş 32 favori Dünya fotoğrafıyla başlattığı yarışmaya şimdi sadece iki tanesi kaldı. 2021 turnuvasında hangi fotoğraf hüküm sürecek? Astronot Don Pettit tarafından 2012'de çekilen, Amerika kıtası üzerinde hareket halindeki yıldızların bir bileşimi mi olacak? Yoksa 2016 yılında astronot Kate Rubins tarafından yakalanan alkali bir Van Gölü mü olacak?


  NASA, düzenlediği yarışmayı "Dünya Turnuvası" olarak nitelendiriyor. İnternet üzerinden gerçekleştirilen yarışma, dileyen herkesin dahil olabildiği bir şekilde dizayn edilmiş. İşte bu yarışmaya katılmaya karar veren Kate Rubins ise gözüne Van Gölü'nü kestirmiş gibi görünüyor. Dünyanın en büyük sodalı gölü olarak bilinen Van Gölü'nün Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilen görüntüsü mavinin pek çok tonunu olağanüstü şekilde yansıtıyor.

  Dileyen herkes, 12 Nisan'a kadar NASA'nın oluşturduğu internet sitesine giderek, yarı finaldeki fotoğraflardan bir tanesine oy verebiliyor.

  Eğer siz de NASA'nın düzenlediği Dünya Turnuvası'na dahil olmak ve Van Gölü'ne oy vermek isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz. İlgili internet sitesine eriştikten sonra yapmanız gereken tek şey ise finalde yarışmakta olan görüntülerden Van Gölünü seçmek. "Submit Your Ballot" yazan butona dokunduğunuz/tıkladığınızda da oyunuz gönderilmiş olacak. Finallere son katılım tarihinin 12 Nisan olduğunu belirtelim.
  Youtube Kanalına Abone Olmak için Tıklayınız.

  Beğeni


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Van Gölü Fotoğrafı, NASA'nın Fotoğraf Yarışmasında Yarı Finalde TDT 0 347 31-03-2021, Saat: 13:05
Son Yorum: TDT
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü: